Umut Burak Kalkan Klasik Gitar Dinletisi

Mart 2007 doğumlu Umut Burak Kalkan, 2015 yılında Onur Urganioğlu ile başladığı Klasik Gitar Eğitimine 2016 yılından itibaren Anıl Gelenler ile devam etmiştir. 2018 -2019 yılı itibariyle Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi İlköğretim Okulu 7.Sınıf Klasik Gitar Öğrencisi olmaya hak kazanarak Prof.Kağan Korad ile çalışmaya başlamıştır.

Bilkent Üniversitesi MSSF 11. ve 12. Türkiye Klasik Gitar Buluşmalarına, 6.Uluslararası İstanbul Gitar Festivaline ve 2019 yılı Kıbrıs Gitar Festivaline aktif olarak katılmıştır.

Eğitimine Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi İlköğretim Okulu 8.Sınıf Klasik Gitar Öğrencisi olarak Kağan Korad ile çalışmaya devam eden Umut Burak Kalkan, sokak kedileri yararına gerçekleştireceği ” Klasik Gitar Dinletisi” ile +SAHNE’ye konuk olacaktır.

detaylar...Çavgın Çınkıt Klasik Gitar Konseri

Müzik eğitimine solfej ve kulak dersleri alarak başladı ve 2009 yılında Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesinin açmış olduğu yetenek sınavını birincilik derecesi ile kazandı. 2011 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarının açmış olduğu yatay geçiş sınavı ile okul değiştirerek çalışmalarına lisans dönemi sonuna kadar burada Alper Güncan ile devam etti. 2018 yılında mezun olan Çınkıt, 2013 yılında düzenlenen 2.Antalya Gitar Festivali Yarışmasında birincilik, 1.Likya Gitar Festivalinde üçüncülük, 2014 yılında yapılan Cemal Reşit Rey Gitar Yarışmasında ikincilik, Hacettepe Üniversitesi Yarışmasında “En İyi Türk Eser Yorumlama” ödülüne layık görüldü. 2016 yılında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, 2017 yılında Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası ile Bodrum ve Muğla’da J.Rodrigo – Aranjuez Konçertosu eserini solist olarak seslendirdi. 2010 – 2017 yılları arasında Alper Es ile birlikte Duo Anatolia projesi kapsamında Türkiye’nin çeşitli illerinde başarılı konserlerde yer aldı. 2018 yılı Mayıs ayı itibariyle Eskişehir Gitar Orkestrası projesini başlattı. Gitar çalışmalarını Selanik Makedonya Üniversitesinden Prof. Elena Papandreou ile devam eden Çınkıt, halen Doç.Erdem Çöloğlu ile birlikte Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü yüksek lisans programında eğitimini sürdürmektedir.

detaylar...1 2 3 11
+ Sahne'ye Gelin...

Enstrüman çalmıyor, aryalar ya da şarkılar söylemiyor olabilirsiniz burada keyifli performansları izleyebilirsiniz. Buraya kadar gelmişken Ankara’daki etkinliklerden haberdar olabilirsiniz. Hiç olmadı kahve içer sohbet ederiz, en iyisi siz buraya gelin tanışalım +SAHNE’ye neden gelinmeli kendi cümlelerinizle anlatın…